Wędka dla dziecka – zestaw młodego wędkarza

Każdy z nas jakoś zaczynał swoją przygodę z wędkowaniem i odwieczny temat jaką wędkę kupić dla dziecka ? Lub dla siebie na początek. Pamiętam jeszcze stare czasy jak pierwsze moje wędki były wykonane z drzewa leszczyny a pierwsza moja wędka teleskopowa to „żółty bambus ” Ale wszystko idzie do przodu w sklepach teraz kupimy wszystko, wszystko jest zależne od naszego portfela.

Jaką wędkę kupić dla dziecka ?

Zakup pierwszej wędki wcale nie musi być skomplikowany, jeśli ojciec łowi ryby da mu pewnie którąś z swoich a kupi sobie nową:) No i wszyscy na tym skorzystają. Także kupno wędki na prezent dla dziecka to jest wyśmienity pomysł, pamiętam jak sam zakupiłem 10 letniemu synowi zestaw wędka z kołowrotkiem był to strzał w 10 Niestety nie zaraził się tym sportem ale może to i lepiej:) Ale frajdę miał niesamowitą.

Czym się kierować przy zakupie zestawu?

Przede wszystkim nie szalejmy:) kupmy zestaw taki który mu przeniesie przyjemność a także cenowo nie ma co szaleć… Zestaw początkującego wędkarza musi być prosty a najlepiej kompletny by od razu mógł iść z nim nad wodę. Co jest potrzebne w takim zestawie wędka,kołowrotek.żyłka spławik i haczyk praktycznie to wszystko co potrzeba do szczęścia by pierwszy raz się wybrać na ryby. Co ja polecam… temat długi ale aż tak się nie będę rozpisywał 🙂 nie polecam zakupu takiego zestawu na allegro dlaczego ? Niestety nie raz się przejechałem kupując taki zestaw tam… Ale za nie wielkie pieniądze polecę coś od siebie.


Zestaw nr 3 składa się z 1 wędka teleskopowa, 1 kołowrotek Bauxit z hamulcem tylnym i żyłką 0,30 mm / 230 m, 2 zestawy żyłkowe, 1 linka tonąca, 1 wypychacz, 5 haczyków z przyponem i 1 instrukcja. Jak widzimy mamy gotowy zestaw nie przejmując się niczym bo coś trzeba dokupić.

Wędka a raczej cały zestaw na urodziny ?

Polecam taki zakup na pewno każdy początkujący lub zaczynający swoją przygodę z wędkarstwem chętnie będzie chciał dostać taki prezent… Jednak nie kupujmy go zaawansowanym wędkarzom oni już pewnie mają coś innego na oku 🙂 Jednak taki zestaw dla dziecka lub początkującego wędkarza jest godny polecenia

2 thoughts on “Wędka dla dziecka – zestaw młodego wędkarza”

  1. Czy przy wyborze wędki bardzo ważne będzie jej elastyczność na końcówce lub ogólnie całego zestawu? Na przykład takie tanie nadają się jeszcze do użycia infomiasto.eu/wedka-rumpol-strong-3608-36-metra-opinia-i-test czy lepiej kupić coś znacznie lepszego. Mają one widziałem sporo złych i dobrych opinii.

  2. Moim zdaniem początkujący wędkarz który zaczyna dopiero przygodę z wędkowaniem nie zauważy różnicy w pracy kiju. Owszem po pewnym czasie jak mu się spodoba wędkowanie można zawsze lepsze wędki kupić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *