Maszynka do wyciskania ciasta do kulek i pelletu

Każdy kto zaczyna swoją przygodę z kulkami proteinowymi lub produkcją pelletu w domu na pewno natknie się na taki sam problem jaki ja miałem, niestety nikt nie jest wszechwiedzący a na forach internetowych lub grupach FB często możemy dostać błędne lub mylne informacje. Swoją przygodę z kulkami proteinowymi oraz pelletem wykonanym domowym sposobem zacząłem ponad rok temu. Pierwsze kulanie oczywiście ręcznie były to kulki formowane w rękach ii co da się? Da się ale to Syzyfowa praca 🙂 Ale czego się nie robi do tego pięknego hobby.

Z biegiem czasu uznałem że kulanie ręczne to nie jest dobry pomysł i zajmuje naprawdę sporo czasu, wkulanie w rękach 1kg mix-u było długie i pracochłonne, więc jako laik chodziłem po forach grupach Fb i podglądałem jak to robią inni, ha co niektórzy mają małe fabryczki do robienia kulek w domowym zaciszu,garażu,piwnicy. Co znalazłem? Oczywiście wszyscy polecali pistolet do kulek proteinowych który wyciska za nas ciasto w odpowiedni wałek. Wszystko by było ok gdyby mi to serio pomogło! Kupiłem roller do kulek i pistolet do wyciskania z rollera jestem bardzo zadowolony natomiast pistolet hmhm nie spełnił mojego oczekiwania niestety. Pistolet po ok 2 miesiącach nie wytrzymał a wcale mało za niego nie zapłaciłem, mając gotowe ciasto chciałem na szybko pistolet do kulek kupić następny jednak że to był piątek nic by mi nie przyszło w ten sam dzień a bałem się że ciasto po prostu się zepsuje… Nie wiedziałem jeszcze że go można włożyć do lodówki lub zamrozić ale to temat na osobny wpis 🙂 Poszedłem do sklepu budowlanego i kupiłem pistolet w tubie za połowę mniej cenny i okazało się że to wcale nie był głupi pomysł! Niestety wytrzymał podobnie 2-3 miesiące jak oryginalny pistolet kupiony w „firmowym sklepie wędkarskim” Dlaczego tak się dzieje ? I dlaczego pistoletu bym już nie kupił do kulek ? Czasami masa którą wyciskamy stawia naprawdę duży opór i coś nie wytrzymuje to jest główny powód…Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz! po wyciśnięciu 1kg ciasta ręce chcą nam odpaść! i tutaj nie żartuję naprawdę jest co wyciskać. W sumie wydałem na pistolety coś ok 150zł i nie polecam ich nikomu 🙂 Sam myślałem po co mi jakaś maszynka lub jakiś super pistolet jak nie będę kręcił na tony tego… Okazało się to błędne myślenie ale w końcu udało mi się dojść do tego co rozwiązało mój problem.

Jeśli nie pistolet to co ? Maszynka !

Po-długich testach w końcu udało mi się wyjść z tego problemu kupiłem maszynkę do mielenia mięsa od tamtego czasu mam święty spokój z rolowaniem i męczącym wyciskaniem ciasta ręcznie. Dobra coś napiszę więcej o mojej maszynce dałem za nią ok 300zł tutaj wstawiam link maszynki do kulek ja osobiście mam mocy 1900W i w 100% mi to wystarczy wyciśnięcie 1kg ciasta to jest moment dlatego ludzie ! Nie kupujcie pistoletów jak nie chcecie uniknąć tego samego błędu co ja i nie wydawać kasy w błoto. Maszynka do mielenia mięsa sprawdza się w 100% co ciekawe można do niej dokupić lejek na allegro za 5zł chyba 3 lejki pasują idealnie do tej maszynki. Więc jeśli jesteś przed kupnem naprawdę wydać parę groszy więcej i mieć święty spokój… Końcówek tanich plastikowych kupiłem więcej idealnie nadają się do wyciskania wałków pod roller czy też wałki do produkcji pelletów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *