Kukurydza jak łowić i jak przygotować zanętę z kukurydzy

Kukurydza jest najlepszą w/g mnie zanętą a także przynętą na większość ryb karpiowatych. Wiele się piszę po forach czy ma być wrzucona do wody gotowana czy surowa
Najczęściej zostawanie naszej twardej kukurydzy jest jako zanęta oraz przynęta… Dodam że warto ją mieszać z innymi ziarnami (zalecam gotować osobno) Jakie jeszcze grube ziarna warto stosować w zanęcaniu kukurydzą łubin,groch, pszenica oraz wiele innych ziaren. Na temat nęcenia może napiszę inny artykuł bo warto by tu także wspomnieć o kulkach proteinowych które także są doskonałą zanętą oraz przynętą stosowaną razem z kukurydzą.

kukurydza przepis
kukurydza surowa

Ja osobiście uważam że gotowana dlaczego ? Jednym z najważniejszych powodów gotowania kukurydzy jest to ,że jest przez ryby szybko trawiona  jest to duży plus dla nas i dla ryb. Kukurydzę często wrzucamy na kilogramy do wody dlatego jestem zdania im wcześniej nasze rybki zjedzą kukurydzę tym szybciej ją wydalą i przyjdą po następne smakowite kąski. Surowa kukurydza często długo zalega w przewodzie pokarmowym, ryby się nią szybko najadają i już nie tak chętnie wracają do naszego nęconego miejsca. Jest wiele sposobów na przyrządzenie kukurydzy twardej jak np jej kiszenie, zasadowo ale ja przede wszystkim skupiam się na gotowaniu kukurydzy i ten temat chciałbym tutaj opisać. Dodatkowym atutem kukurydzy jest ich łatwa dostępność można ją kupić praktycznie na każdym ryneczku czy też w innych sklepach za bardzo małe pieniądze ok 2zł za jedyny kilogram kukurydzy  Ja osobiście kupuję dużo kukurydzy gdyż stanowi ona ok 70% mojej zanęty na wszelkie ryby karpiowate

Jak przygotować surową kukurydzę do zanęcania i  przynętę ?

Pierwszym krokiem jest zakup kukurydzy ja przeważnie nie kupuję mniej jednorazowo jak 5kg tego ziarna. Przyrządzenie jej jest bardzo proste oraz nie wymaga od nas wiele czasu czy zaangażowania tak więc zaczynamy… Najlepiej surową kukurydzę zamoczyć w zimnej wodzie  wsypuję całe 5kg surowej kukurydzy do garnka i zalewam ją zimną wodą przykrywam i tak zostawiam ją na 24h Po 24h kukurydzę wyciągamy i zmieniamy wodę  jest gotowa do gotowania. Kukurydzę taką po wcześniejszym zamoczeniu nie musimy tak długo gotować. Gotujemy w/g własnego uznania jest to czas ok 15 minut do 1godziny wszystko zależy jaką twardość chcemy uzyskać podczas gotowania Jeśli chcemy ją bardziej rozgotować aż pęknie jest to czas ok 30-40 minut a jeśli chcemy ją także zakładać na haczyk (ja osobiście zakładam ją na włos) wyciągamy taką kukurydzę jako przynętę po ok 15 min gotowania wtedy jest twarda i idealnie nadaje się na „włos” Także dobrym sposobem jest po ugotowaniu owinąć taki garnek starym kocem czy kołdrą by garnek oraz nasza kukurydza za szybko nie stygła (nie jest to konieczne)

Dopalać kukurydzę czy nie boosterem ?

Ja osobiście nie dodaję podczas gotowania żadnych innych zapachów ale nie mówię że to jest złe czy też nie możliwe… Gdyż tutaj możemy zastosować każdy dip dodając do gotowania wybór mamy ogromny można próbować smaki rożnego typu np. wanilia, czosnek,anyż,miód… Itd Ja osobiście nie dodaję nic uważam że same ziarna tak idealnie pachną że nie trzeba tutaj dodatkowego zapachu dawać. Czasem jak zakładam na włos zdarza mi się użyć jakiegoś boostera (zamoczyć kukurydzę w zapachu) Często mi się tutaj dobrze sprawdza dodatkowy atraktor może to i głupie ale właśnie o smaku kukurydzy.

Jeśli moim celem polowań jest nie karp a leszcz (rzadko tak bywa) zanurzam moją kukurydzę na włosie w melisie na 3-5sekund aby nasiąkła zapachem. Dlaczego warto łowić na twardą kukurydzę a nie kukurydzę z puszki, na temat kukurydzy z puszki inny artykuł będzie. Twarda kukurydza ma to do siebie że nie wybierze nam jej żadna drobnica co innego jest z miękką gdzie nawet małe płoteczki mogą ją nam wybrać z łowiska. Twarda kukurydza jest idealna na zanętę jak i przynętę  pozwala nam wykluczenie brania drobnicy a po zanęcaniu twardą kukurydzą możemy liczyć na większe sztuki 😉 Czasem gdy nie mam czasu na przygotowanie zanęty przynęty często kupuję w znanym wszystkim sklepie

Decathlon  sklep w którym najczęściej kupuję sprzęt wędkarski oraz ziarna czy zanęty i przynęty które używam cały rok Nie dawno wprowadzili sprzedaż internetową dzięki temu mogę bez wychodzenia z domu łatwo i szybko kupić sprzęt oraz potrzebne mi rzeczy.

Kukurydza w kulkach proteinowych –  Nie jest żadną nowością że kulki proteinowe zawierają w swoim mix-ie nawet do 30% mączki kukurydzianej jest to mączka dodawana niemal w każdej kulce proteinowej. Z jakimi mączkami mieszamy mix-y w zasadzie z każdym także i w kulkach rybnych jak i słodkich. Także jest ona wspaniałym składnikiem  do wszelkiego rodzaju zanęt wędkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *