Dobre kulki proteinowe cenna

Zbliżamy się do wiosny a co zatem idzie każdy zaopatruje się w nowy sprzęt oraz nowe zanęty, przynęty jednak czy są „złote kulki proteinowe” Na takie pytania często szukamy odpowiedzi przeglądając fora internetowe czytając blogi szukając odpowiedzi na temat skuteczna kulka proteinowa. Firmy w internecie prześcigają się z sprzętem internetowym zanętami oraz przynętami jednak czy to jest wszystko warte zachodu? Czy są skuteczne kulki? Ogólnie temat rzeka a nie chcę się aż tak rozpisywać ale musimy sobie zadać pytanie.

Co to jest skuteczna kulka i jaki smak?

Tak jak pisałem wyżej oglądając oferty niektórych firm oraz oczywiście na naszym allegro możemy zobaczyć naprawdę od groma kulek proteinowych każdy pisze że jest skuteczna,łowna szybko pracująca itp. W tamtym roku zrobiłem test paru firm kulek proteinowych ale oczywiście nie będę pisał która jest skuteczna nie będę robił reklamy a raczej antyreklamy bo po moim teście tak wyszło. O dziwo powiem że najlepiej sprawdziły mi się tanie kulki proteinowe Oczywiście testem także były kulki proteinowe znanych markowych firm jednak szału one nie zrobiły. Co do samych kulek proteinowych jakie kupić? Idzie wiosna polecam małe kuleczki w rozmiarach 12-16mm bo na tylko takie łowię w tym okresie. Jaki smak kulek skuteczny na wiosnę? Można takie pytanie zobaczyć na każdym forum i od razu wam powiem nie ma złotej reguły. Przeważnie dostaniemy odpowiedź wiosną i jesienią smaki rybne tak zwane „śmierdziuchy” Jednak nie do końca to jest prawda skutecznie łowiłem na kulki owocowe wczesną wiosną dlatego napisałem że nie ma jedno znacznej odpowiedzi jest na to zawarto zbyt wiele czynników takich jak np

  • Temperatura wody
  • Występujące gatunki ryb
  • Występujące pożywienie naturalne (ochotka,raki,itp)
  • Czy ryby znają na łowisku kulki proteinowe ?
  • Presja wędkarska
  • No i oczywiście czy ryby żerują

Więc odpowiadam krótko nie ma złotej kulki ani nie ma 100% skutecznej kulki proteinowej na wiosnę,lato,jesień o zimie nie wspominam 🙂 Chociaż w jakiś ciepłych wodach,elektrowniach,wodach podgrzanych czemu by nie można i na kulkę łowić zimą. Jak sprawdzić które kulki i jaki sam będzie odpowiedni dla nas?

Testy,testy i jeszcze raz testy bez tego nic nie zrobimy każdy zbiornik jest inny wszyscy z powodzeniem np. łowią na truskawkę u mnie nie ma mowy nawet brania nie miałem na taką kulkę rożnych firm oraz było nęcone kulkami truskawkowymi ale efekt 0 na innym zbiorniku 20 km dalej tylko na truskawkę! Więc bez eksperymentów nie ma szans. Tego roku zaopatrzyłem się w roller i kulki już sam kręcę ale o tym w następnym artykule.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *