Aktualności: Wędkarstwo to nasza pasja

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Inne / Odp: Przynęta na karasie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Administrator dnia Listopada 12, 2023, 06:18:45 pm »
Przynęty na karasie mogą być różnorodne, a ich wybór zależy od wielu czynników, takich jak warunki wodne, pory roku, czy indywidualne preferencje ryb w danym łowisku. Oto kilka popularnych przynęt, które są często skuteczne przy łowieniu karasi:

    Robaki i dżdżownice: To klasyczna i bardzo skuteczna przynęta na karasie. Są łatwo dostępne i przyciągają uwagę ryb swoim naturalnym zapachem i ruchem.

    Kukurydza: Kukurydza z puszki jest jedną z najpopularniejszych przynęt na karasie. Jej jasny kolor i słodki zapach często przyciągają ryby. Można ją stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi przynętami.

    Chleb: Chleb, zwłaszcza jego miękki środek, może być bardzo skuteczny, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Można go formować w małe kuleczki i nakładać na haczyk.

    Pellety i boilies: To specjalistyczne przynęty stosowane często przez bardziej doświadczonych wędkarzy. Są dostępne w różnych rozmiarach, smakach i zapachach
2
Inne / Odp: Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Administrator dnia Listopada 12, 2023, 06:09:55 pm »
Wybór między dzwoneczkiem a sygnalizatorem przy łowieniu metodą feeder zależy od preferencji wędkarza oraz warunków łowienia.

    Feeder dzwoneczek: Jest to prosty, tani i efektywny sposób na sygnalizację brania. Dzwoneczek montowany jest na końcówce wędki, a jego dźwięk informuje o braniu ryby. Jest to dobre rozwiązanie na wody z mniejszą ilością ryb lub przy łowieniu w ciszy i spokoju, gdzie każdy dźwięk jest dobrze słyszalny.

    Sygnalizator (elektroniczny): Oferuje bardziej zaawansowaną technologię. Sygnalizatory elektroniczne mogą być wyposażone w różne funkcje, takie jak regulacja głośności, tonu, czy wrażliwości. Są idealne na zatłoczonych łowiskach, gdzie inne dźwięki mogą zagłuszać subtelny dzwoneczek, a także w nocy, gdy nie widzimy końcówki wędki.

Ostateczny wybór zależy od Twoich osobistych preferencji, doświadczenia oraz warunków, w jakich planujesz łowić. Jeśli cenisz sobie prostotę i niski koszt, dzwoneczek będzie dobrym wyborem.
3
Luźne tematy / Odp: Toaletka kosmetyczna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ostreZabki324 dnia Października 26, 2022, 07:29:04 am »
Zobacz, czy w tym temacie nie były recenzowane toaletki na e-kosmetyki24.pl/testy-i-recenzje/ Wydaje mi się, że były tam jakieś artykuły o meblach, tylko nie jestem pewna, czy chodziło o kupne składaki, czy projekty DIY.
4
Łowiska pzw / Odp: Poraj - zalew co można złowić
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gonzo7878 dnia Października 14, 2021, 04:21:20 pm »
Ciekawe miejsca w skandynawi warte uwagi Alandy, wysepki między Szwecją a Finlandią.
5
Luźne tematy / Odp: Robocze buty Bhp - jakie polecacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez darek dnia Października 11, 2021, 12:00:17 pm »
Jeśli chodzi o obuwie robocze ja polecam sklep bhptechnik.pl Mają bogaty wybór butów wysokiej klasy. Cenny masz tam podane buty kupisz już od 50zł a nawet jak chcesz możesz i wydać 500zł wszystko zależy od twojego budżetu
6
Luźne tematy / Robocze buty Bhp - jakie polecacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piko dnia Września 15, 2021, 09:23:16 am »
Witam, szukam butów roboczych. Jakie mam wymagania co do obuwia ? Muszą być lekkie i z dobrego materiału zrobione cenna nie gra tutaj dużej roli jak trzeba to i 500zł mogę zapłacić :) Mogą to być firmowe buty a mogą być firmy x czy y ważne żeby były solidne,lekkie i długo mi służyły :)
7
Łowiska pzw / Odp: Poraj - zalew co można złowić
« Ostatnia wiadomość wysłana przez franklin dnia Sierpnia 16, 2021, 03:30:31 pm »
Nie byłam tam... Ale wiecie, jeszcze gdzie warto byłoby się wybrać? Do Szwecji- tam możecie też wybrać się najatrakcyjniejsze miejsca łowieckie. A tutaj  możecie nawet poczytać sobie wiele ciekawostek na temat tego miejsca.
8
Luźne tematy / Sufity napinane - Sufit podwieszane
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Administrator dnia Września 04, 2020, 09:28:54 am »
W tym poradniku dowiesz się jak samodzielnie wykonać sufit podwieszany, nie zatrudniając do tego fachowców i zaoszczędzić.

Jakie materiały będą, Nam potrzebne, do wykonania takiego zadania?
- profile przyścienne UD i główne CD
- wieszaki, do których będziemy mocować profile.
- kołki szybkiego montażu
- blachowkręty
- wkręty "pchełki"
- płyty gipsowe

Narzędzia jakie będą nam potrzebne to:
- wiertarka udarowa
- wkrętarka
- poziomica
- nożyce do cięcia blachy
- młotek i drobne narzędzia takie jak: miarka, ołówek, nożyk

Zaczynamy od wstępnego rozmieszczenia oświetlenia (Zaznaczamy na suficie miejsce w którym będzie oświetlenie).
Następnie, możemy przystąpić do mocowania listw przyściennych UD. Do mocowania, używamy kołków szybkiego montażu. Profile przyścienne, montujemy wokół, przyszłej płaszczyzny sufitu. Późniejszym etapem jest rozmieszczenie wieszaków, do których będą przymocowane profile CD. Wieszaki rozmieszczamy co 40 cm. Gdy rozmieściliśmy już wieszaki, zakładamy profile CD i mocujemy do wieszaków. Na tym etapie, mamy już całą konstrukcję sufitu. Przystępujemy, do rozmieszczenia przewodów oświetlenia a następnie, do mocowania płyt k-g do stelażu.
Płyty mocujemy na blachowkręty, co ok. 15 cm. Na koniec zostaje nam tylko szpachlowanie, przytarcie i pomalowanie sufitu. Nasz sufit, jest już gotowy.
Polecamy także  który także bardzo dobrze się prezentuje
9
Zanęty / Odp: Nęcenie długoterminowe - 7 dni ile sypać
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andrut dnia Września 04, 2020, 08:19:12 am »
Wszystko zależy od pory roku jesień, wiosna mało Lato dużo :) Zależy jak dużo masz ryb w łowisku i ile jest drobnicy  w akwenie
10
przynęty naturalne / Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Panciokarp dnia Marca 22, 2020, 09:26:04 pm »
Witam. Makaron ugotowany. Dodałem odrobinę kurkumy i soli do wody-wyszedł idealnie. Za dwa dni zaczynam karmienie.
W ubiegłym roku zacząłem przygodę z makaronem i o dziwo wyniki mega przyzwoite. Weszły piękne leszcze takie między 60-70cm, sporo Karpików do 5kg i kilka linków pow. 40cm. Dam znać za dwa tygodnie jakie są wiosenne efekty. :D
Pozdr.
Panciokarp
Strony: [1] 2 3 ... 10