Aktualności: Wędkarstwo to nasza pasja

Autor Wątek: Przynęta i zanęta makaron  (Przeczytany 37384 razy)

glizda

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Karma: +0/-0
Przynęta i zanęta makaron
« dnia: Kwietnia 20, 2017, 08:42:42 am »
Używacie przynęty makaronu ?  jeśli tak to jakiego co na niego można złowić, jak go gotować i oczywiście jaki makaron na hak jaki do zanęty ?

grat

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:01:52 am »
Ja osobiście bardzo lubię łowić na makaron jest to moja przynęta z którą rzadko się rozstaję :) Ja łowię na makaron gwiazdki są dość wygodne w zakładaniu i w miarę dobrze trzymają się na haczyku jako zanęty także można go spokojnie stosować można zapodać do koszyczka lub do rakiety jeśli musimy go dalej wyrzucić Jako przynętę makaron gwiazdki stosuję aldente czyli nie dogotowany makaron jako zanętę może być bardziej rozgotowany nie przeszkadza to rybą. Pytasz jakie ryby na niego można łapać w zasadzie każde karpiowate bo złowiłem na niego wszystko najwięcej leszczy i to takie fajne łopaty ale karp także nie pogardzi naszym makaronem bo nie raz padł moim łupem jeśli założysz mniejszy haczyk to bez kłopotu i płoć się trafi tak jak napisałem każda ryba a dodam od siebie że jak makaron poleży parę dni i nie ładnie pachnie to jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla ryb   

adam22

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Karma: +1/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2017, 09:10:55 am »
Makaron to świetna zanęta jak i przynęta na ryby szczególnie chyba leszcz w nim gustuje. Po kilkudniowym zanęcaniu makaronem możesz się spodziewać dobrych efektów. Ja osobiście wolę zapolować na grubsze ryby leszcz,karp dlatego stosuję haczyk około 6 i łowię i nęcę kolankami tak jak kolega napisał na hak używam nie dogotowanego makaronu w czasie gotowania oczywiście możesz sobie doprawić ten makaron jakimś dipem tutaj masz pełne pole popisu możesz w zasadzie każdego użyć... Dodam jeszcze od siebie że ugotowany makaron można śmiało zamrozić nic mu nie będzie wyciągasz go kiedy chcesz czasem w zimowe dni gotuję i porcjuję właśnie takie zanęty jak makaron,kukurydza i do zamrażarki. Makaron kolanka to dobra zanęta jak i przynęta i tak jak kolega napisał jeśli troszkę poleży i nie ładnie pachnie niczym się nie przejmuj śmiało go możesz stosować rybki lubią taki makaron. Nęcić albo nęcę łodzią albo rakietą w zależności od łowiska czy można wypływać czy nie bo na niektórych wodach jest całkowity zakaz używania środków pływających. Makaron na leszcza sprawdza mi się zawsze jeśli tylko ten żeruje. Połamania kija
Toaletki kosmetyczne fevori.pl Stolarnia Łódź bogata oferta mebli stolarnialodz.pl

darek14

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 20, 2017, 11:32:37 am »
Jak ugotować makaron na ryby ? Normalnie jak gotuje się zwykły makaron postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu lol a ten na hak zawsze krócej żeby z haka nie spadał ja też zawsze gotuję makaron kolanka na ryby leszcze bardzo lubią makaron gruby można po paru dniach nęceniach sprowadzić na łowisko ładne łopaty :) a i karp nie pogardzi makaronem. Ponęć parę dni łowisko a zobaczysz efekty polecam tą przynętę gdzieś teraz zapomnianą

rybak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 20, 2017, 11:44:28 am »
Ja dodam od siebie że można dodać barwinku ja tak właśnie robię żółty lub czerwony u mnie sprawdza się lepiej czerwony kolor ale różnie może być Także często go traktuję jakimś zapachem np czosnek,anyż itd świetna sprawa nie raz okazał się sprawdzonym sposobem. To taka dobra przynęta i zanęta zapomniana przez wielu wędkarzy

rybka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #5 dnia: Września 26, 2017, 12:27:40 pm »
Ja ogólnie łowie na makaron przez cały rok nawet makaron na jesień używam z powodzeniem ostatnio 5 grubych leszczy udało mi się złowić nęciłem makaronem przez 5 dni na 6 dzień zasiadka i powiem szczerze że to idealna zanęta jak i przynęta. Co niektórzy dodają zapachów dipów do makaronu ja gotuję normalnie i nic nie dodaję i skutecznie łowię na niego przez cały rok

Lamm

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 06, 2019, 10:11:32 am »
Makaron to jedna z najlepszych zanęt na ryby. Serio, to moje odkrycie jeszcze z 2016 roku... kombinowałem kombinowałem, aż w końcu w wędkarskim kupiłem sobie makaron... Ta, powinniście zobaczyć moją minę, jak płaciłem za makaron... w sklepie wędkarskim...
Ale jak wszystkie inne metody zawodzą, to makaron się zawsze sprawdzi. Polecam

glizda

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 06, 2019, 06:03:57 am »
Ja w tym roku stosowałem przez lato i nim nęciłem na makaron kolanka świetnie wchodziły leszcze i parę karpików mi się trafiło :) Na początku źle go robiłem bo za miękki i mi z haka spadał ale mała korekta i super mi się sprawdza jako zanęta i przynęta

Panciokarp

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 22, 2020, 09:26:04 pm »
Witam. Makaron ugotowany. Dodałem odrobinę kurkumy i soli do wody-wyszedł idealnie. Za dwa dni zaczynam karmienie.
W ubiegłym roku zacząłem przygodę z makaronem i o dziwo wyniki mega przyzwoite. Weszły piękne leszcze takie między 60-70cm, sporo Karpików do 5kg i kilka linków pow. 40cm. Dam znać za dwa tygodnie jakie są wiosenne efekty. :D
Pozdr.
Panciokarp

Forum wędkarskie

Odp: Przynęta i zanęta makaron
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 22, 2020, 09:26:04 pm »