Aktualności: Wędkarstwo to nasza pasja

Autor Wątek: Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?  (Przeczytany 4778 razy)

leszczu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Karma: +0/-0
Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?
« dnia: Kwietnia 14, 2017, 07:02:43 am »
Co według was lepsze dzwoneczek, czy sygnalizator na feederka nigdy nie używałem ani jednego ani drugiego więc się zastanawiam co jest lepsze

jaxon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Karma: +0/-0
Odp: Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2017, 07:14:28 am »
Ja osobiście jak nie zostaje na noc nic nie zakładam po co :) Jeśli zostaję na noc zakładam sygnalizator dźwięk tego dzwoneczka mnie strasznie irytuje także przy zarzutach. Ludzie używają tego i tego ja osobiście jak już muszę to zakładam sygnalizator

piko

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +1/-0
Odp: Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2017, 02:53:16 pm »
Ja także jestem za sygnalizatorem w/g mnie jest lepszy dzwonek strasznie wkurza ale to kwestia przyzwyczajenia

Administrator

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +2/-0
Odp: Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2023, 06:09:55 pm »
Wybór między dzwoneczkiem a sygnalizatorem przy łowieniu metodą feeder zależy od preferencji wędkarza oraz warunków łowienia.

    Feeder dzwoneczek: Jest to prosty, tani i efektywny sposób na sygnalizację brania. Dzwoneczek montowany jest na końcówce wędki, a jego dźwięk informuje o braniu ryby. Jest to dobre rozwiązanie na wody z mniejszą ilością ryb lub przy łowieniu w ciszy i spokoju, gdzie każdy dźwięk jest dobrze słyszalny.

    Sygnalizator (elektroniczny): Oferuje bardziej zaawansowaną technologię. Sygnalizatory elektroniczne mogą być wyposażone w różne funkcje, takie jak regulacja głośności, tonu, czy wrażliwości. Są idealne na zatłoczonych łowiskach, gdzie inne dźwięki mogą zagłuszać subtelny dzwoneczek, a także w nocy, gdy nie widzimy końcówki wędki.

Ostateczny wybór zależy od Twoich osobistych preferencji, doświadczenia oraz warunków, w jakich planujesz łowić. Jeśli cenisz sobie prostotę i niski koszt, dzwoneczek będzie dobrym wyborem.

Forum wędkarskie

Odp: Feeder dzwoneczek czy sygnalizator ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2023, 06:09:55 pm »