Aktualności: Wędkarstwo to nasza pasja

Autor Wątek: Przynęta na karasie  (Przeczytany 7048 razy)

piko

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +1/-0
Przynęta na karasie
« dnia: Września 15, 2017, 02:54:11 pm »
Witam znacie jakieś dobre przynęty na karasie ? Biały,pinka, czerwony to znam :)

andrut

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Karma: +2/-1
Odp: Przynęta na karasie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2017, 02:57:56 pm »
Tak jak wymieniłeś to podstawa... Ja dodam od siebie w ciepłe i słoneczne dni używam takich płatków pływających miodowych, idealnie nadają się w trawy podnoszą naszą przynętę ponad nimi
 
Łowiłem karasie po 30 - 40cm właśnie na takie płatki
Profesjonalna ochrona professionalsecurity.pl Łódź  www.protcam.pl Sufity napinane www.nowoczesnysufit.pl

Administrator

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +2/-0
Odp: Przynęta na karasie
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2017, 03:02:59 pm »
Kolega dobrze napisał z tymi płatkami sam używam... Dodatkowo mogę polecić kukurydzę z puszki lub kanapkę kukurydza+ (biały robak,czerwony robak). Kiedyś jeszcze na skórkę z chleba łowiłem liny i karasie ale uważaj bo szybko się rozmacza

Administrator

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Wiadomości: 9
  • Karma: +2/-0
Odp: Przynęta na karasie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2023, 06:18:45 pm »
Przynęty na karasie mogą być różnorodne, a ich wybór zależy od wielu czynników, takich jak warunki wodne, pory roku, czy indywidualne preferencje ryb w danym łowisku. Oto kilka popularnych przynęt, które są często skuteczne przy łowieniu karasi:

    Robaki i dżdżownice: To klasyczna i bardzo skuteczna przynęta na karasie. Są łatwo dostępne i przyciągają uwagę ryb swoim naturalnym zapachem i ruchem.

    Kukurydza: Kukurydza z puszki jest jedną z najpopularniejszych przynęt na karasie. Jej jasny kolor i słodki zapach często przyciągają ryby. Można ją stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi przynętami.

    Chleb: Chleb, zwłaszcza jego miękki środek, może być bardzo skuteczny, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Można go formować w małe kuleczki i nakładać na haczyk.

    Pellety i boilies: To specjalistyczne przynęty stosowane często przez bardziej doświadczonych wędkarzy. Są dostępne w różnych rozmiarach, smakach i zapachach

Forum wędkarskie

Odp: Przynęta na karasie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2023, 06:18:45 pm »